Ekonomi

BioXcel Therapeutics hisse senedi hedefi BofA tarafından 8 dolardan 7 dolara düşürüldü

Çarşamba günü BofA Securities, BioXcel Therapeutics (NASDAQ:BTAI) için fiyat hedefini bir önceki 8,00 $’dan 7,00 $’a düşürürken, şirketin hisse senedi üzerindeki Al notunu korudu. Bu revizyon, BioXcel’in Igalmi ilacının uygulamasını genişletmeyi amaçlayan klinik programların devam eden sonuçlandırılmasını detaylandıran en son üç aylık güncellemesini takip ediyor.

BioXcel şu anda kurumsal Demansta Akut Ajitasyon (AAD) popülasyonunu hedefleyen TRANQUILITY programı aracılığıyla klinik deneyler başlatmaya hazırlanıyor. Şirket, daha geniş bir hasta demografisini kapsayacak şekilde önerilen etiket genişletmesi için gerekli olan birincil son nokta olarak Pozitif ve Negatif Sendrom Ölçeği (PANSS) Uyarılmış Bileşen (PEC) ile klinik veri toplamayı amaçlamaktadır.

Odak noktasının kurumsal AAD hastalarına doğru kaymasına ve ticari Igalmi programının önceliğinin azalmasına rağmen BioXcel, 2023 mali yılı gelirlerini konsensüs tahminleriyle uyumlu olarak 1,4 milyon dolar olarak bildirdi. BofA Securities, şirket için 2024 gelir tahminini daha önce öngörülen 3 milyon dolardan düşüşle 2 milyon dolara ayarladı.

BofA Securities, yakın tarihli bir FDA toplantısının tutanaklarının yayınlanmasının ardından netleşmesi beklenen deneme tasarımı ve faz 3 zamanlamasına ilişkin gelecek ayrıntıların önemini vurguladı. BioXcel’in nakit akışının 24 ortasına kadar uzanması nedeniyle analist, yatırımcıların şirketin finansman stratejilerine dikkat çektiğini ve gelecekteki fonların güvence altına alınması konusunda yönetimden daha fazla güncelleme beklediğini belirtti.

Firma, BioXcel’in Igalmi etiketini genişletme potansiyeli konusunda, özellikle de karşılanmamış tıbbi ihtiyaçları olan büyük nüfuslara hitap edebilecek ‘501 programları için iyimserliğini koruyor. Sonuç olarak BofA Securities, fiyat hedefini düşürmüş olsa da hisse senedi üzerindeki Al notunu teyit etti.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

balcova-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu