Haber

Bolu’nun en uzun evli çiftinin 65 yıllık bitmeyen aşkı

65 yıllık evli, 3 çocuk ve 4 torun sahibi Sıddıka (81) ile Mehmet Güney (86) BOLU’daki bahçeli evlerinde yaşamlarını sürdürüyor. Kayıtlara göre Bolu’nun en uzun evli çifti olan Mehmet Güney, “Çok güzel bir hayatımız oldu. Bana çok iyi bakıyor, benim hayat arkadaşım” dedi. Sıddıka Güney “Evlilik biraz şanstır, şans işidir” demişti.

Bolu’da Devlet Su İşleri’nde inşaat teknikeri olarak çalışan Mehmet Güney, ailesinin evlenmesini uygun gördüğü kendisinden 5 yaş küçük Sıddıka Güney ile 1958 yılında tanıştı. Arkadaşlıkları ilerleyen ve birbirlerine aşık olan çift dünya evine girdi. Dönemin DSİ lojmanı olarak kullanılan Beşkavaklar Mahallesi’ndeki tek katlı bahçeli evlerine yerleşen Güney çifti, yaşamları boyunca burada yaşamaya devam etti. İki kızı ve 3 çocuğu olan Güney çiftinin yarım asır süren evlilikleri boyunca birbirlerine olan aşkları hiç azalmadı. 4 torun sahibi olan yaşlı çift, evliliklerinde 65 yılı geride bırakmalarına rağmen ilk günkü aşkla birbirlerinin elini tutmaya devam ediyor. Çift, kayıtlara göre Bolu’nun en uzun evli çifti konumunda.

Eşiyle görücü usulüyle tanıştığını söyleyen Sıddıka Güney, “Bu zamana kadar sensin demedim. Çok sakin bir hayatımız vardı. Anlaştık, hayatımız devam ediyor. Evlilik biraz şans, öyle bir piyango.” İyi gitti. Aklımız birbirimizde. Ne o ne de ben ona bir gün bile kötü bakmadık. Sıddıka’yı ilk gördüğümde peşinden gittim. Arkadaşlarımı iyi araştırmaları için gönderdim. Ailesinin nereli olduğunu öğrenmelerini istedim ve aradılar ve bana ‘Sadece sen’ dediler. ‘Çok güzel bir hayatımız oldu’ dediler.

Evlenecek gençlere de tavsiyelerde bulunan Mehmet Güney, “Önemli olan saygı ve sevgi. Anne babanın kıymetini çok iyi bilsinler ve iyi öğrensinler. Anne babalarına hürmet göstersinler. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu