Teknoloji

Dünyanın İlk Robot Avukatı Mahkemeye Çıkıyor!

Yapay zeka teknolojileri her geçen gün hayatımızda yer ediniyor. ChatGPT, Midjourney sosyal medyada herkesin gündeminde olmaya devam ederken, hatta birkaç ay önce yapay zekanın siyasete atılıp parti kurduğunu gördük. Şimdi ise bilim kurgu filmlerinin gerçeğe dönüştüğünü gösteren bir gelişme daha yaşandı.

ABD merkezli Ödeme isimli şirketin geliştirdiği yapay zekayla duruşmaya avukat olarak katılacağını duyurdu. Hukuk alanına unsur teşkil edecek bu olayda, mahkemede bir sanığa kulaklık yardımıyla yapay zeka uygulanacak. danışmanlıkyapılacağı söylendi.

‘Dünyanın ilk robot avukatı’ Şubat ayında mahkemeye çıkacak

Duruşmanın kesin tarihi açıklanmazken, şubat ayında yapılacağı bildirildi. Yapay zeka, hız yapmaktan mahkemeye gidecek türden biridir. sanığa kulaklıkla danışmanlık yapın ve para cezası konusunda ona yardım etmeye çalışın ayrıca gelen bilgilerin ortasında. Sanığın kimliğinin ve davaya ilişkin diğer detayların sanığın gizliliğini korumak adına paylaşılmadığını da eklemeden geçmeyelim.

DoNotPay CEO’su Joshua Browder, mahkemedekilerin bu durumdan haberi olmayacağını söylüyor. Dünyanın birçok ülkesinde telefon ve internete bağlı cihazların mahkemelerde kullanılması yasaktır. Ancak Browder, kulaklık kullanımının bir zorluk olmayabileceğini düşünüyor. CEO ayrıca, aşırı hız cezası kadar hafif bir konu olduğu için sonuçlardan endişe etmediklerini, ancak bunun bir deney olduğunu ve risk almayı sevdiklerini söylüyor.

Bunların dışında yine birçok hız cezası nedeniyle. Yakınlaştırma ile Açılacak davada da yapay zekanın kullanılacağı belirtildi. Burada, sanığa bir teleprompter aracılığıyla danışmanlık yapılacağı belirtildi.

Aslında Ödeme Yapma 2015 yılında Kolay bir sohbet robotu olarak başladı. O zamandan beri, sitesi aracılığıyla aldıkları cezaları en aza indirmek isteyen kişilere adli yardım sunuyor. Chatbotlardaki gelişmelerle çok daha iyi hale gelmesi, ilk kez gerçek bir denemede kullanılmasının da yolunu açtı. Nitekim başarılı olup olmayacağını Şubat ayında göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu