Haber

Emniyet Genel Müdürlüğü ‘Güvenli Eğitim Uygulaması’nda Aranan 915 Kişiyi Yakaladı

İçişleri Bakanlığı koordinasyonunda Emniyet Genel Müdürlüğü ekipleri, 2023-2024 eğitim-öğretim yılı ikinci döneminin ilk gününde ülke genelinde ‘Güvenli Eğitim Uygulaması’ gerçekleştirdi. Uygulama çerçevesinde aranan 915 kişi yakalandı.

İçişleri Bakanlığı koordinasyonunda mevcut huzur ve güvenlik ortamının devamını sağlamak, çocukları ve gençleri kumar başta olmak üzere her türlü suçtan uzak tutmak ve korumak, öğrencilerin eğitim ve öğretimlerine kaliteli bir şekilde devam etmelerini sağlamak. daha güvenli ortamlar sağlamak, park, bahçe ve oyun salonlarını denetlemek, çocukların dilenmesini önlemek, aranan kişileri tespit etmek. Suç unsurlarının yakalanıp yakalanması amacıyla 2023-2024 eğitim-öğretim yılı ikinci döneminin başlangıç ​​tarihi itibarıyla Türkiye genelinde ‘Güvenli Eğitim Uygulaması’ gerçekleştirildi. Söz konusu uygulama kapsamında uygulama okulların ve öğrenci yurtlarının yakın çevresinde ve kamuya ait işyerlerinde gerçekleştirilmiştir. Ayrıca okul servis araçları ve işçiler de denetlendi.

10 bin 815 karma ekip ile 31 bin 608 polis ve jandarma çalışanının katılımıyla ülke genelinde eş zamanlı gerçekleştirilen uygulamada 19 bin 913 okul servisi aracı denetlendi. Toplam 1.349 araç ve sürücüsüne kural ihlali nedeniyle ceza kesildi. Kayıp olduğu tespit edilen 290 okul otobüsü trafikten men edildi. 23 bin 995 civarında okul ve 24 bin 541 halk kahvesi, kahvehaneler, kafeler, internet ve oyun salonları, bahisçiler, alkollü mekanlar, park ve bahçeler, metruk binalar, çakmak, sıvı ve tiner gibi uçucu maddeler, alkol ve özellikle açık hava . Tütün ürünlerinin paket halinde satıldığı mekan gün boyu denetlendi. 2’si FETÖ/PDY, 5’i yağma, 38’i uyuşturucu, 7’si cinsel taciz, 42’si yaralama, 45’i hırsızlık, 43’ü dolandırıcılık, 16’sı tehdit, 16’sı hakaret, 635’i hırsızlık olmak üzere toplam 945 kişi yakalandı. kaçakçılık ve diğer suçlar için 96. Kayıp 15 çocuk bulundu.

Ayrıca 2 adet tabanca, 2 adet kesici delici alet, 6 adet kurusıkı tabanca ve 13 bin 620 adet dolu tüp ele geçirildi. – ANKARA

aladag-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu