Haber

Filistin’e destek için Van’da yardım pazarı düzenlendi

İsrail saldırılarında mağdur olan Filistinlilere destek amacıyla Van’da yardım pazarı düzenlendi.

AK Parti İpek Yolu Kadın Kolları Başkanlığı’nın Sanat Galerisi bahçesinde düzenlediği pazara vatandaşlar ilgi gösterdi.

Yardımsever hanımların hazırladığı eserlerin satıldığı yardım pazarından elde edilen gelirin Filistinlilere dağıtılacağı bildirildi.

Çarşıyı ziyaret eden AK Parti Van Milletvekili Kayhan Türkmenoğlu, Filistin’in yanında olduklarını söyleyerek dünyaya bağırdı.

Müslüman katliamının dünyanın gözü önünde yaşandığını belirten Türkmenoğlu, “AK Parti İpek Yolu teşkilatımız kermes düzenliyor. Herkes kendi imkanlarıyla yapabileceği faaliyetlerle Filistinlilere destek olmaya çalışıyor. Bütün Burada toplanan gelirler Filistin’deki sivillere gönderilecek. Bu drama kayıtsız kalamayız. Allah onların yardımcısı olsun.” dedi.

AK Parti İpek Yolu Kadın Kolları Başkanı Suzan Türkoğlu, hayır pazarının gelirini Filistin’deki çocuklara ve sivillere ulaştıracaklarını söyledi.

Müslüman dünyasının birlik olması gerektiğini belirten Türkoğlu, “Bugün Filistin’de savaşın 15’inci günü ve İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana görülmemiş bir katliam yaşanıyor. Olmayan herkese örnek olması için bir kermes düzenledik. -devlet kuruluşları. Çok zor ve sessiz bir dönem.” “Müslüman dünyasıyla karşı karşıyayız. Allah bizi o çocuklardan sorumlu tutacak.” söz konusu.

haberbeylikova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu