Ekonomi

Gençlerimiz hala Milli Mücadele ruhunu taşıyor.

Tüm milletin umudu olan bu gayretin 104. yılını idrak ederken, Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkışıyla başlayan Milli Gayret ruhu, Amasya, Erzurum, Sivas, Antep, Maraş ve Urfa’ya unvanlar verdi. Bunca yıla rağmen hala gençler var.

Bu kararlılık, irade ve ruh korunarak gelecek nesillere aktarılacaktır. Vatanımıza ve bayrağımıza yönelik tehditlerin milletimizin canı pahasına bertaraf edildiği istiklal mücadelemiz, istiklal mücadelesi veren diğer milletlere de örnek teşkil etmiştir. İstiklal mücadelemizin simgesi olan 19 Mayıs’ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, geleceğimizin ve umudumuzun teminatı olan gençlere verilen değerin bir göstergesidir. Geçmişimizin zaferlerinden aldığımız güç ve ders, bugünün heyecanı ve birikimi, yarınlara bakarken azim ve kararlılığımız.

Bu yolda birlikte çalışabilmek ve birlikte ilerleyebilmek için her bir gencimizin aklına, fikrine, inancına, isteğine, yeteneğine ve gücüne ihtiyacımız var. Bu bayram tüm bu sıfatları bize hatırlatan, bu vatanın çocuğundan gencine, gencinden yaşlısına ve atasına kadar her ferdi ile tarihiyle gurur duyduğu ve yaşattığı en kıymetli günlerden biridir.

Gençliğimizde inanç görüyoruz

Tarihin geçmişte kalmadığını unutmamalıyız. Mola, gelen, devam eden, içinde yaşarken şekillenen, temelleri bugün atılan geleceğe bakışımızdır. Dünden kazandığımız her kazanıma sahip çıkarken, her bedeli göze alırken, ‘İnançla başlayan hiçbir iradenin yenilgisi yoktur’ sözünü unutmamalıyız. Bugün hala gençlerimizin gözünde bu inancı görmek bizim için mutluluktur.

Bizler yol göstermeye, fırsat vermeye ve tüm bunlara inanarak birlikte ilerlemeye inanan bireyler olarak, emanet ettiğimiz görevlerde olduğu gibi özel hayatımızda da bunu unutmadan ilerliyoruz. Gençlerin heyecanına ortak olmamız, güçlerini kendimize katmamızdır hanemizi başarılı kılan. Her gencimizin bir modülü olduğu bu yolda sizler için, sizlerin şekillendireceğiniz geleceğimiz için çalışıyoruz.

Bu yolda rehberimiz medeniyetimiz, tarihimiz, kültürümüz ve inancımızla dünyaya örnek olan ecdadımızdır. Bu cennet toprakları bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Milli Mücadele’nin tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve minnetle anıyorum. Siz değerli gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.

sefaatli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu