Haber

Kemalpaşa’da 19 Mayıs coşkusu yaşandı

Kemalpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 19 Mayıs etkinliği coşkuyla tamamlandı. Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, “Cumhuriyetimize ve Cumhuriyet kazanımlarımıza hiçbir güç gölge düşüremez” dedi.

Mehmet Ali Özüdoğru Spor Tesislerinin önünde başlayan düzenlemede çok sayıda Kemalpaşalı ellerinde meşaleler, Türk bayrakları, Atatürk afişleri, bando ve sloganlarla fener alayı halinde yürüdü. Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın yanı sıra İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, eski İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Ahmet Cemil Balyeli, İyi Parti Kemalpaşa Kaymakamlığı, belediye başkan yardımcıları, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda Kemalpaşalılar katıldı. katıldı.

Kemalpaşa Mesire Alanı’nda sona eren yürüyüşün ardından gençler, Yiğit&Kirli Müzik Kümesi eşliğinde keyifli dakikalar geçirdi.

“HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK”

Programda Kemalpaşalılara seslenen Önder Rıdvan Karakayalı, “Cumhuriyetimize ve Cumhuriyet kazanımlarımıza hiçbir güç gölge düşüremez. Bunun en açık göstergesi bugün bu alanı dolduran yüzlerce Kemalpaşalımızdır. Hiçbir vatandaşımız umutsuzluğa kapılmasın. Çok kısa bir süre sonra her şeyin çok güzel olacağını hep birlikte görün” dedi.

“YÜRÜYÜŞ DEVAM EDİYOR”

19 Mayıs 1019’da Samsun’da başlayan bağımsızlık yürüyüşünün devam ettiğini belirten İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yoldaşlarının Samsun’da yaktığı meşale bugün Kemalpaşa’da yanmaya devam ediyor. O büyük İstiklal yürüyüşü kesintisiz devam ediyor ve devam edecek.”Sizler var oldukça Cumhuriyetimiz ilelebet yaşayacaktır. Tüm halkımızın bu güzel bayramını kutluyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

altinyaylahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu