İş

Keşan TSO’da kırsal kalkınma hibeleri anlatıldı

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) –Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Hibe Programı Bilgilendirme Semineri Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) kapsamında düzenlendi.

Seminere Keşan TSO Meclis Başkanı Ahmet Koru, Keşan TB Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, Keşan TSO Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı; Mustafa Anbarcı, Selçuk Ataklı, Edirne Tarım ve Orman İl Müdürü Atilla Bayazıt, Keşan TSO Meclis Katibi Üyesi Sadık Gamsız, Keşan TSO Meclis Üyeleri; Mustafa İşmen, Onur İnanç ile kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Keşan TSO Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Anbarcı, oda olarak düzenledikleri seminer kapsamında tarım alanında faaliyet gösteren gerçek kişi işletmelere, tüzel kişilere ve üretici birliklerine kırsal kalkınma destekleri hakkında bilgi verdiklerini kaydetti.

Program kapsamında desteklenen tedbir ve dallar arasında Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yapılan Yatırımlar, Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Tarımsal Faaliyetlerin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme alanlarının yer aldığına işaret eden Anbarcı, şöyle konuştu: Desteklenen bölümdeki yatırımları daha detaylı olarak ele alan; Tarım İşletmelerinin Fiziki Varlıklarına Yapılan Yatırımlar” hayvancılık, “Süt Hayvancılığı, Hayvancılık, Tavukçuluk, Yumurta Tavukçuluğu”nu kapsamaktadır. Su Ürünleri İşleme ve Pazarlama Kapsamında İşleme ve Pazarlama: “Süt ve Süt Ürünleri, Kırmızı Et ve Et Ürünleri, Kanatlı Et ve Et Ürünleri, Su Ürünlerinin İşlenmesi, Meyve ve Sebze İşleme” ve Depolama, Yumurta İşleme”. Tarımsal Faaliyetlerin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme, “Bitkisel Üretim, Arıcılık, Zanaatkarlık ve Katma Değerli Ürünler, Kırsal Turizm, Su Ürünleri, Makine Parkları, Yenilenebilir Enerji” konularını kapsamaktadır. İlgili sektörlerde faaliyet gösteren gerçek ve tüzel kişilere %50’ye varan hibe desteği verilmektedir. Üretici Birliklerine ise yüzde 70’e varan hibe desteği sağlanıyor. Tarım, ticaret ve sanayide üreten ya da üretmek isteyen herkes bu hibeden faydalanarak kişisel gelişimine ve işyerine katkı sağlayabilir. Oda olarak biz de bu hibeden faydalanmaya devam edeceğiz. Üyelerimizi ve bölgemizdeki yerel işletmeleri bilgilendirin ve desteklerden yararlanın” dedi.

arsin-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu