Haber

Mardin Kızıltepe Spor Lisesi Beyzbol Takımı Türkiye Şampiyonu Oldu

Mardin Kızıltepe SporTürkiye’de lisede pek oynamadı spor Ekipman sıkıntısı çeken beyzbol takımı için okulun desteğiyle Amerika’dan top ve eldiven getirildi. Antrenmanlarını halı sahada zamanla eskiyen malzemeleri dikerek sürdüren ekip, okul sporları kapsamında düzenlenen ve 12 ilden 180 sporcunun katıldığı Beyzbol Gençler Türkiye Şampiyonası’nda birinci oldu. Kulüp Teknik Direktörü Metin Demir, “Toplarımızı ve eldivenlerimizi zamanla yıpranıp yırtıldığı için kendi ellerimizle diktik bu yüzden fırsat bulamadık. Belki 3-4 kez diktik.

2018 yılında Kızıltepe Spor Lisesi’nde kurulan ve Türkiye’de fazla oynanmadığı için ekipman sıkıntısı çeken beyzbol takımına okulun verdiği destekle Amerika’dan top ve eldiven getirildi. Yenisini alma imkanı olmayınca ekip halı sahada yıpranan ve yırtılan malzemeleri tekrar tekrar dikerek antrenmanlarına devam etti. Geçen yıl nisan ayında Samsun’da düzenlenen Gençler Türkiye Beyzbol Müsabakaları’nda Türkiye 3.’sü olan takım, okul sporları kapsamında bu yıl 12 ilden 180 sporcunun katıldığı Beyzbol Gençler Türkiye Şampiyonası’nda finale kaldı. Takım, Mardin’de oynanan maçta Ankara Spor Lisesi’ni 4-0, geride kaldığı maçta ise 5-4 yenerek Türkiye şampiyonu oldu. Şampiyon sporculara İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Gümüş, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Büyük ve Okul Müdürü Mesut Kılıç tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Beysbol sahası olmadığı için maçlara halı sahada hazırlandıklarını belirten takım antrenörü Metin Demir, takım kurulduğunda öğrencileri beyzbola yönlendirmede zorlandıklarını belirterek, “Bizim sahamızda bu spor yapılıyordu. Mardin’de ilk kez lisedeydik.Başardık.Artık Türkiye şampiyonuyuz.Çok memnunuz.Bu şampiyonluk çok zor şartlar altında geldi.Amerika’dan beysbol malzemeleri istedik.Malzemelerimiz eski ve yıpranmıştı. kendi imkanlarımızla dikerek çalıştık.Genellikle malzeme sıkıntımız var çünkü malzemeler yurt dışından bulunuyor.Türkiye’de olmadığı için Amerika’dan getirttik.Sonunda top ve eldiven aldık. Toplarımızı ve eldivenlerimizi normal zamanında giyilip yırtıldığı için ve fırsat bulamadık diye kendi ellerimizle diktik.3-4 kez diktik.Tarlamız yok tarlada çalışıyoruz. Halı saha Çok çalıştık, çok çalıştık, sıcak-soğuk, yağmur-çamur değil, Türkiye şampiyonu olduk. Şampiyonada okul müdürümüz Mesut Kılıç Kızıltepe Kaymakamımız Fatih Cıdıroğlu ile iletişime geçerek ekipmanlarımızı temin etti. Yoksa bu oyunu oynayamazdık. Final maçında Ankara grubunu 4-0 geride bırakmamıza rağmen maçtan kopmadık ve 5-4’lük skorla yendik. Çocuklarımızı tebrik ediyorum, oyundan vazgeçmediler, sonuna kadar mücadele ettiler. Geçen sene üçüncülük ve bu sene şampiyon olmamız ne kadar çok çalıştığımızı kanıtladı.” ‘EN DEĞERLİ BAŞARI ÇOCUKLARA DÜZGÜN AHLAKI VERMEKTİR’ Okul Müdürü Mesut Kılıç, “Bu başarı aslında 5 yıllık bir proje. Geçen yıl Samsun üçüncüsü olduk. Bu sene birinci olduk ve şampiyon olduk. Bu tesadüfi değil. 5 yıllık çalışmaları var. 4 yıl sonra bir başarı geldi. En değerli kazanım, çocuklara güzel ahlak kazandırmaktır. Beyzbol takımının atıcısı Ali Akar da 2 yıldır beyzbol oynadığını ve şampiyon oldukları için çok mutlu olduklarını belirterek, “Bu başarıyı 2019’da elde ettik. zor kurallar ama birlikte çalışarak, emek vererek.” İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülkadir Gümüş de Kızıltepe Spor Lisesi’nin milli takıma sporcular yetiştirdiğini ve çok sayıda kadronun alt yapısını oluşturduğunu, bu durumun kendileri için bir onur olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu