Yaşam

Öğretmenler ‘jandarmayı’ coşkuyla dinledi

Talas Belediyesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü hasebiyle organize edilen konserde Jandarma Genel Komutanlığı Bando takımı öğretmenlere konser verdi.

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Vilayet Jandarma Kumandanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit, Büyükşehir Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç, Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Hacılar Belediye Lideri Bilal Özdoğan, öğretmenler, aileleri ve vatandaşlar katıldı. Programda Jandarma Genel Komutanlığına bağlı bando takımı öğretmenlere ve vatandaşlara hoş anlar yaşattı. Birbirinden hoş müziklerin söylendiği konserde öğretmenler hem duygulandı, hem de eğlendi. Yaklaşık 1 saat süren konserde öğretmenler ve vatandaşlar bando takımına eşlik etti.

Konser sonunda Vali Gökmen Çiçek ve Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın bando grubunun solistlerine çiçek takdim etti. Çiçek takdiminin akabinde konuşan Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın, “Bizi yalnız bırakmadığını için hepinize teşekkür ediyorum. Jandarmanın hem şiddet hem kudret hem de şefkat yönü vardır. Bunların üzerinde bir de gönül gücü vardır. Bunları bizimle paylaştılar. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” tabirlerini kullandı.

Jandarma Genel Kumandanı Orgeneral Arif Çetin telefonla bağlandı

Vali Gökmen Çiçek tarafından telefonla aranan Jandarma Genel Kumandanı Org. Arif Çetin, konsere telefonla bağladı. Kayserili vatandaşların jandarmaya teşekkürlerini Org. Arif Çetin’e ileten Vali Gökmen Çiçek, Jandarma Genel Komutanlığını Bandosu’nun salondaki herkesi alıp, diğer yerlere götürdüğünü söyledi. Vali Çiçek, jandarma ile gurur duyduklarını Org. Çetin’e iletti. Jandarma Genel Kumandanı Org. Çetin de telefonda yaptığı konuşmada, “Jandarmamız ülkemizin her yerinde 7 gün 24 saat vatandaşımızın yanında, yakınında emrine amadedir. Devletimizin birliğini ve bütünlüğünü sağlamak, şanlı Türk bayrağımızın dalgalanması için binlerce şehit verdik. On binlerce gazi verdik. Bundan sonra da aziz şehitlerimizin yolunda şanlı ay yıldızlı bayrağa sarılmaya hazırız” dedi. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu