Teknoloji

OKX, Temmuz Ayı Rezerv Kanıtı Raporunu Yayınladı

Ticaret hacmi açısından dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası ve Web3 teknoloji şirketi OKX, bugün yayınladığı dokuzuncu aylık Proof of Reserve (PoR) Raporuna göre, rezervlerinde XX milyar USD’lik BTC, ETH ve USDT bakiyelerine sahip.

OKX’in yaygın olarak kullanılan 22 dijital varlığı kapsayan Proof of Reserve (PoR) raporu, OKX’in tüm bu varlıklar için art arda dokuz ay boyunca %100’ün üzerinde bir rezerv oranını koruduğunu gösteriyor. OKX’in Rezerv Kanıtı Raporunda BTC, ETH ve USDT’ye ek olarak gösterilen varlıklar şunlardır: USDC, XRP, DOGE, SOL, OKB, APT, DASH, DOT, ELF, EOS, ETC, FIL, LINK, LTC , OKT, PEOPLE, TON, TRX ve UNI.

OKX, rezervlerinin çoğunu en üst düzeyde güvenlik sağlayan zincir dışı bir soğuk depolama prosedürü ile saklar. 2022’nin sonlarındaki ilk sürümünden bu yana, yüzbinlerce kullanıcı kendi denetim raporlarını görüntülemek için OKX’in PoR sayfasını ziyaret etti.

  • Bitcoin: %103
  • ETH: %103
  • USDT: %103

OKX’in CFO’su Lennix Lai yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Sektörümüzde uzun vadeli hesap verebilirliğin sağlanması için hem rezervlerin hem de borçların kamuya açıklanması esastır. Ancak rezerv varlıkların anlık beyanları pek bir anlam ifade etmemektedir çünkü değerli olan bu raporların yayınlanmasındaki süreklilik ve tutarlılıktır. OKX’te bu alanda öncü olmaktan gurur duyuyoruz ve bu ay tüm önemli varlıklar için rezervlerimizi dokuz yıldır üst üste diğer tüm borsalardan daha fazla kanıtladık.” sözlerini kullandı.

Tüm kullanıcıların kullanımına açık bir kendi kendini denetleme aracı da sunan OKX, aylık PoR raporları yayınlamaya devam edecek. Bu açık kaynak doğrulama aracı; kullanıcıların OKX’in ödeme gücünü bağımsız olarak doğrulamasına ve varlıklarının kapalılığını korurken OKX rezervlerinde tutulduğunu doğrulamasına olanak tanır.

Proof of Reserve (PoR) programı kapsamında şimdiden 210.000’den fazla adres yayınlamış olan OKX, herkesin varlık akışlarını görüntülemesine izin vermeye devam edecek.

habersivrice.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu