Haber

Osmaniye’de Kışlık Lastik Kiralayan Esnaf: “İkinci El Alamıyorlar. Kış Lastiklerini Kiraya Veriyoruz”

BURHAN DEMİRCİOĞLU

Otomobil lastiklerinin fiyatları yükseldi. Osmaniye’de bir lastik tamircisi, ikinci el lastik de alamayan vatandaşlara kışlık lastik kiralamaya başladı. Lastikçi Serdar Pektaş, “Lastikler pahalı olduğu için, vatandaşın alım gücü azaldığı için; ikinci eli de alamıyorlar. Onun için kış lastiklerini kiraya veriyoruz” dedi.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde 10 yıldır araç lastikçiliği yapan Serdar Pektaş, geçen yıl başlattığı kış lastiğini kiraya verme hizmetine bu yıl da devam etme kararı aldı. Esnaf Serdar Pektaş, şunları söyledi:

“Lastikler değerli olduğu için, vatandaşın alım gücü azaldığı için; ikinci eli de alamıyorlar. Onun için kış lastiklerini kiraya veriyoruz. Millete de cazip geliyor, işini bitiriyor.1 haftalık, 10 günlük… Takıyorlar işlerini bitirip geliyorlar, söküp takıyoruz tekrar geri gönderiyoruz. 200 liradan başlıyor 600-700’e… Ebadına nazaran değişiyor. En fazla 1 hafta 10 günlük bu fiyatlarımız geçerlidir. Talep geçen sene çok ağırdı. Kara nazaran değişiyor tabi. Kar yağmazsa fazla talep olmaz. Kar yağdığı vakit daima takıp gönderiyoruz vatandaşlarımızı. Kış memleketinde olan yerlerimize mesela 1 haftalık işi oluyor vatandaşlarımızın, alıp takması kendisine 3-4 bin liraya mal oluyor, lakin bizim burada ucuz cazip, takıyoruz gönderiyoruz hem kendi faydalanıyor hem biz faydalanıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu