Haber

TERÖRİST ALBASHIR İLE BİRLİKTE 17 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

İSTİKLAL Caddesi’ne bomba bırakan kadın terörist Ahlam Albashır’ında ortalarında bulunduğu 17 kuşkulu tutuklandı. 3 kuşkulu ise isimli denetim koşuluyla hür bırakıldı.

Beyoğlu İstiklal Caddesi üzerinde geçen pazar günü, Suriye asıllı terörist Ahlam Albashır, bombalı akın gerçekleştirdi. Patlamada 6 kişi hayatını kaybederken 81 kişi ise yaralandı. Olayın akabinde Albashır’la birlikte 51 kişi gözaltına alındı. 49 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından bu sabah saatlerinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi. ALBASHIR’IN SÖZÜ YAKLAŞIK 5 SAAT SÜRDÜ Şüphelilerin sabah saat 11.00 sıralarında 29 Cumhuriyet Savcısı tarafından sözleri alınmaya başlandı. Kuşkulu Ahlam Albashır’ın ifadesi ise saat 11.30’da alınmaya başlandı ve saat 16.00 sıralarında sözü tamamlandı. Albashır’ın ifadesi iki Başsavcı vekili tarafından alındı. Diğer şüphelilerin ifadesi ise saat 17.30 sıralarında tamamlandı.

TERÖRİST ALBASHIR İLE 17 ŞÜPHELİYE TUTUKLANMA TALEBİ

Savcılıkta işlemlerinin ardından Ahlam Albashır’ın da ortalarında bulunduğu 17 kuşkulu “Devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak”, “kasten öldürme”, “kasten öldürmeye yardım”, “kasten öldürmeye teşebbüs” kabahatlerinden tutuklanma talebiyle, 3 kuşkulu ise isimli denetim talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Savcılık tarafından özgür bırakılan 29 kuşkulu ise hudut dışı edilecek.

ALBASHIR TUTUKLANDI

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen ortalarında Ahlam Albashır’ın da bulunduğu 17 kuşkulu hakimlikçe tutuklandı. 3 kuşkulu ise isimli denetim kaidesiyle özgür bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu