Haber

Yenifaklı Kaymakamlığı depremzedeler için etkinlik düzenliyor

Yozgat’ın Yenifakılı ilçesinde bulunan Kaymakamlık, düzenlediği etkinliklerle deprem bölgesinden gelen depremzede ailelerin çocuklarına psikolojik destek sağlıyor.

Yenifakılı Halk Kütüphanesi’nde depremzedelerin keyifli vakit geçirmeleri için çeşitli oyunlar, Hacivat Karagöz, kukla gösterisi, fotoğraf ve çanta boyama etkinlikleri düzenleniyor.

Yenifakılı Kaymakamı Mehmet Şirin Altay yaptığı açıklamada, depremzedelerin deprem bölgesinden ilçeye geldiklerini söyledi.

Başta çocuklar olmak üzere deprem bölgelerinden gelen ailelerin büyük bir travma yaşadıklarını kaydeden Altay, “Biz Yenifakılı Kaymakamlığı olarak bu zor günlerde bu travmayı en az hasarla atlatmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.” söz konusu.

Kurumların iş birliği ile etkinlikler düzenlediklerini anlatan Altay, “Etkinliğe katılan ailelerimiz ve çocuklarımız depremin yarattığı olumsuz atmosferden bir nebze olsun uzaklaştılar.

Etkinliğe gönüllü lise son sınıf öğrencilerinin de katıldığını belirten Altay, öğrencilerin Pamuk Prenses ve palyaço kıyafetleri ile çocukları eğlendirdiklerini söyledi.

sasonhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu