Ekonomi

Yenilikçi sensör teknolojileriyle Türkiye pazarındaki varlığını güçlendiriyor. Yenilikçi sensör teknolojileriyle Türkiye pazarındaki varlığını güçlendiriyor

Endüstriyel otomasyon ve emniyet sensörleri üretiminde 90 yılı aşkın geçmişiyle küresel sensör sektörünün lider firması Telemecanique Sensors, 20 yıldır Türkiye pazarında çözüm ortağıdır. Derin küresel mirası ve ‘Kolay Kolay’ vizyonuyla müşterilerinin makine performansını artıracak daha akıllı sensör çözümleri geliştiren şirket, imza attığı ileri teknolojilerle Türkiye’deki varlığını ve stratejik konumunu güçlendirmeyi hedefliyor.

 

Elektromekanik ürünlerden elektronik ürünlere, algılamadan tanımlama ve mesafe ölçümüne kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olan ve dünyanın sensör devleri arasında yer alan Telemecanique Sensors, endüstriyel proseslerin izlenmesi, kontrol edilmesi ve otomasyonu konusunda güvenilir çözümler geliştiriyor ve üretiyor. Endüstriyel otomasyon alanında müşterilerine güvenilirlik, dayanıklılık ve yüksek performans gibi özelliklere odaklanarak çözümler sunan şirket, tüm dünyada kullanıcı beklentilerine paralel değişen pazar dinamiklerine yenilikçi bir bakış açısıyla bakıyor. Bu değişim kapsamında stratejilerinde endüstriyel dönüşüm odaklı yeniliklere odaklandıklarını belirten, Telemecanique Sensors Ülke Müdürü Bilkay Bilgen, Türkiye pazarındaki konumlarını güçlendiren yatırımlarından bahsetti.

 

Pazar ve müşteri odaklı yaklaşımıyla Türkiye pazarına çözümler sunmaktadır.

Türkiye pazarında 20 yıllık bir geçmişe sahip olduklarını belirten Bilkay Bilgen ; “Gücüne ve potansiyeline güvendiğimiz ülkemizde neredeyse asırlık temel inovasyon mirasımızı başarıyla sürdürüyoruz. Son dönemde bu başarıyı ileriye taşıyacak stratejik adımlar atıyor, daha kapsayıcı ve tamamlayıcı çalışmalarla varlığımızı güçlendirmeyi hedefliyoruz. Bu bağlamda müşterilerimizin temel katma değerlerine ve makine performansına odaklanmalarını sağlayacak gelişmiş çözümler sunuyoruz. İşlerimizi tasarlarken kalite, sadelik, seçim kolaylığı ve bulunabilirlik değerlerimize bağlı kalıyor, endüstriyel dönüşüme katkı sağlayacak yeni işler geliştirmeye devam ediyoruz. Pazar ve müşteri odaklı yaklaşımımız sayesinde pazardaki ihtiyaçlara göre çözümler üreterek müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak adımlar atıyoruz. Bu da bizi departmanın en çok tercih edilen iş ortaklarından biri yapıyor” dedi.

 

“Türkiye’nin en iyi bayi ağına ve ürün yelpazesine sahip sensör markalarından biriyiz.”

Küresel tedarik zinciri dinamiklerindeki değişimin makine departmanında birçok parametreyi etkilediğini vurgulayan, Bilgen ; “Sensör alanındaki uzmanlığımızla bu değişimi doğru okuduk ve hızlı bir adaptasyon sürecinden geçtik. Makine üreticilerimizin uluslararası rekabet gücünün artışını yakından takip ederken, ulusal ve uluslararası pazarda ihtiyaç duydukları çözümleri sunmaya ve endüstriyel dönüşüm süreçlerinde iş birliği yapmaya devam ettik. Artık Türkiye’deki makine üreticilerinin sürdürülebilir kalkınma planlarıyla örtüşecek bir formda; Dayanıklılık, verimlilik ve çevre uyumuna hizmet eden ürünlerimizi ekonomik ve çevresel faktörlere odaklanarak geliştirmeye devam ediyoruz. Türkiye’deki odak alanlarımız arasında ekipman taşımacılığı, ekipman işleme, paketleme, pompa ve yiyecek-içecek segmentleri yer almaktadır. Bu noktada sadece ürün üreterek değil aynı zamanda bu segmentteki iş ortaklarımızın süreçlerine de katkıda bulunarak en üst düzeyde değer ve avantaj yaratmayı hedefliyoruz. “Türkiye’nin en yeterli bayi ağına sahip sensör markalarından biri olarak, hemen her segmente uygun ürün yelpazemiz ve uzmanlığımız sayesinde ülkemizdeki konumumuzu daha da güçlendireceğimizi öngörüyoruz” dedi.

 

“2024’e yeni ürünlerle hızlı başladık”

Geliştirilmiş optik algılama, artırılmış hız, dayanıklılık ve IO-Link entegrasyonu ile sınıfının en iyi performansını sunan uygulamaya özel fotoelektrik sensör ailesini yenilediklerini belirten Bilkay Bilgen ; “Türkiye pazarına yönelik hedeflerimiz büyük, bu nedenle dijitalleşme başta olmak üzere birçok dinamiği ürünlerimize entegre ediyoruz. Yenilenen fotoelektrik lazer sensör ailemiz, lazer mesafe sensörlerimiz, kablosuz ürünlerimiz ve RFID güvenlik ürünleri başta olmak üzere daha kompakt ve yenilikçi ürünlerle ürün yelpazemizi genişletmeye devam ediyoruz. Ürünün uzun süre sağlıklı çalışmasını sağlamak, daha kısa tepki süreleri elde etmek, daha kompakt ürünler geliştirmek, makine imalatçılarımızın değişen ve gelişen ihtiyaçlarına cevap verecek ürün çeşitliliği sağlamak için yatırımlarımız devam ediyor. Bu bağlamda IO-Link özellikli sensörlere yatırımlarımızı artırarak mevcut serimizi geliştireceğiz. Önceliğimiz, otomasyon sistemlerini daha akıllı, daha verimli ve kullanıcı dostu hale getiren IO-Link özellikli ürünler yaratarak müşterilerimize optimizasyon ve maliyet tasarrufu sağlamak olacaktır. Makine üreticilerimizin bu ürünlerle verimliliklerini ve esnekliklerini arttırabilmeleri için yeni ürünlerimizi de pazara sunacağız. “2024 yılında fotoelektrik serimizdeki yeniliklerin yanı sıra güvenlik ürün gruplarımızda da yeni ürünlerimizi pazara sunacağız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habermahmudiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu