Haber

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nin Göktürk’teki seçim tribünü yakıldı

EDDA SÖNMEZ

İstanbul Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nin Eyüpsultan ilçesine bağlı Göktürk Mahallesi’ndeki seçim standı dün gece kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yakıldı. Mahallede Millet İttifakı’nın seçim afişlerine boyalı saldırı düzenlendi. Polis saldırılarla ilgili soruşturma başlattı.

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine günler kala siyasi partilerin seçim büroları ve tribünlerine akınlar sürüyor. Edinilen bilgiye göre, Yeşil Sol Parti’nin Sultanbeyli ilçesine bağlı Göktürk Mahallesi’ndeki seçim standı dün gece kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yakıldı. İstanbulEmniyet Müdürlüğü’nün saldırıyla ilgili soruşturma başlattığı bildirildi.

CHP İl Başkan Yardımcısı Mehmet Sevim, Göktürk Belediye Meydanı’nda açıklamalarda bulundu. Sevim dedi ki:

“BİZE KARŞI GERÇEKÇİ BÜYÜK İTTİFAK 14 MAYIS’TA NELER OLDUĞUNU AÇIKLAYACAK: Bilinsin ki bu meydanda hangi partinin çadırı yanarsa ona geleceğiz. Biz demokrasiyi içselleştirmiş bir siyasi hareketiz. Bu ülkede barış ve kardeşliğin yeşermesini istiyoruz ve bunun için tüm demokratik güçlerle birlikte olmamız gerekiyor. Dayanışma içinde olmalıyız. Bilinmelidir ki, dışarıda birlik olamayanlar Faşizm zindanında buluşur. Bu mottoyla, bu mottoyla hareket ediyoruz. ve buna göre hareket ediyoruz. Bunu yapanlar şunu bilmeli. güzel bir sözüm var “Yalnızca korkuluk hilelerle hayatta kalır” diyor. Ve güneş doğduğunda olan da budur.’ Korkuluk olduğu ortaya çıktı. Bize karşı olan bu gerici yobaz ittifak 14 Mayıs’ta ortaya çıkacak ve ortadan kalkacaktır.

YEŞİL SOL PARTİLİ DOSTLARIMIZA HASSASİYETLERİNDEN DOLAYI ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ: Şu bir gerçek ki, İsmet Paşa’nın dediği gibi, ben sizin durumunuzu tarih kürsüsünden izliyorum. Tüm suçlarınızın bir telaşı içindesiniz. Bu çadırı yakmak, insanları tehdit etmek, sizi yok saymak, tekçi zihniyetiniz, tek ırk ve tek millet olduğu teziniz sizi kurtaramayacak. Bu ülkede yaşayan herkes kardeştir ve halkların kardeşliği sloganı çok değerlidir. Gerçekleşmesi için elimizden geleni yapacağız. Buradaki Yeşil Sol Partili arkadaşlarımıza da duyarlılıklarından dolayı teşekkür etmek istiyorum. Onların oyununa gelmeden kurdukları bu tezgaha düşmedi.

YOLSUZLUĞUNUZU VE KATLİAMINIZI HİÇBİR DİN KAPSAYMAZ: Tek dertleri bu ülkede kaos ortamı yaratmak. Lider bundan 7 Haziran’da bahsetti. Yani seçimi kaybettikten sonra ortalığı karıştırıp milleti perişan ederek 7 Haziran’da seçimi kazandılar. O şu an rüyasında. Milliyetçi bir telaffuzu ortalığı karıştırıp ülkeyi yeniden yönetebilir miyiz? Bilinmelidir ki hiçbir mukaddes bayrak, hiçbir mukaddes kitap, hiçbir din sizin yolsuzluklarınızı, katliamlarınızı örtemez. Suçlarınızın telaşı içindesiniz. Biz de hesap sormak için sakince ama sabırla, inatla ve dayanışma içinde 14 Mayıs’ı bekliyoruz. Dayanışmaya katılan herkese teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

haber-nazimiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu