Haber

AK Partili Yavuz: “Cumhurbaşkanımızın geçen seçimden daha fazla oy almasını bekliyoruz”

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “Bir iddiam var ki, bir önceki seçimlerde Cumhurbaşkanımızın aldığı oy oranının altına düşmeyecek, hatta daha da yüksek bir oy oranı bekliyoruz. Umarım aynı olur.”

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinde kullanılacak oy pusulalarında cumhurbaşkanı adaylarının yerlerinin belirlenmesi için 14 Mayıs’ta YSK’da kura çekimi düzenlendi. Kura sonucunda cumhurbaşkanı adayları için hazırlanan oy pusulasında birinciliği Recep Tayyip Erdoğan, ikinciliği Muharrem İnce, üçüncülüğü Kemal Kılıçdaroğlu, dördüncülüğü Sinan Ogan alacak.

“Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye’de daha büyük ve devasa işler yapılacak”

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, kura çekiminin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, çekilişi uğurlu bir kura olarak gördüklerini belirterek, “Bize iyi geldi, inşallah sonuçlar böyle olur. hayırlı olsun 14 Mayıs akşamı Cumhurbaşkanımızın açık ara kazanan olduğunu hep birlikte göreceğiz.Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye’de çok daha büyük, dev işler, yenilikler, güzellikler, güzel şeyler olacak ve olacaklar. Hep birlikte o kadrodaki o güzelliklere vesile olmanın derdine düşeceğiz. ‘Devam’ diyeceğiz, gece gündüz demeden çalışacağız” dedi.

Yavuz, “Gerek anketler gerekse sokakların dili Cumhurbaşkanımızın yine galip geleceğini çok net bir şekilde gösteriyor. Ben, Türkiye’de Cumhurbaşkanımızın oranının altına düşmeyecek bir oy oranı beklediğimiz tezine sahibim. Bir önceki seçimler oldu ama bundan bile daha yüksek olacak. Öyle olacak” diyerek konuşmasını noktaladı. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu