Ekonomi

Bitci CEO’su Ahmet Onur Yeygün: Kripto paralar için en kötü günler geride kaldı

Kripto para sektöründeki son gelişmeler piyasaları harekete geçirdi. Bitcoin ETF’lerin SEC’den onay alabileceği beklentisi, kripto para piyasalarında değişikliklere ve artışa neden oldu. Piyasalardaki bu hareketliliğe ilişkin açıklama yapan Bitci CEO’su Ahmet Onur Yeygün, kripto paralar için en kötü günlerin geride kaldığını söyledi.

Kripto para sektörü ve yatırımcıları uzun süredir piyasalara yeni dinamizm getirecek gelişmeleri bekliyor. Son dönemde Bitcoin ETF’lerine ilişkin beklentiler bu hareketi başlatacak bir haber akışı olarak öne çıkıyor. Kripto para piyasalarında önemli bir gündem maddesi haline gelen ETF’lere ilişkin beklentiler büyük ilgi ve hareketlilik yarattı. Bitci CEO’su Ahmet Onur Yeygün, piyasalardaki hareketliliğe ilişkin görüşlerini açıkladı.

“SEC’in Bitcoin ETF başvurularını onaylayabileceği haberi, kripto para piyasaları üzerinde önemli bir etki yarattı. Bu haberin ardından Bitcoin 35 bin doları test ederek bir buçuk yılın zirvesini yenilerken, genel olarak piyasalar da bu yükselişe eşlik etti. Piyasaların olumlu tepki verdiği bu durum, mevcut dönemi olduğu kadar piyasaların geleceğini de ilgilendiriyor çünkü Bitcoin ETF’lerinin onaylanması, kripto paraların geleceği ve bu alandaki olası düzenlemeler hakkında ipucu veriyor.

ETF onayı olasılığı piyasaları canlandırıyor

Bitcoin’in son dönemdeki yükselişi yatırımcıların alım tarafı faaliyetlerini de artırdı. Bitcoin 35.000 dolar seviyesini geçer geçmez kısa vadeli Bitcoin yatırımcılarının önemli bir kısmı bu hızlı yükselişten para kazanmak amacıyla büyük bir satış hacmi yarattı. Ayrıca Fed’in son faiz toplantısında faizleri serbest tutmasını ve Fed Başkanı’nın açıklamalarını “güvercin” bir tavır olarak algılayan piyasalar yeniden sınırlı yükselişe geçti.

Gelecekte tarihi tepeleri tekrar görebiliriz

Tüm bu gelişmelerin geleceğe yönelik beklentilerle ilgili olduğunu söyleyebiliriz. Piyasanın bu tepkileri dikkate alındığında en kötü dönemin geride kaldığını söylemek mümkün. Önümüzdeki günlerde gerçekleşmesi muhtemel olan ETF onayı daha etkili sonuç doğuracaktır. Fed’in daha güvercin olduğu ve faiz oranlarını düşürmeye başladığı 2024’ten itibaren kripto para birimleri bir kez daha tarihi zirvelere ulaşacak.”

koyulhisar-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu