Teknoloji

Elektrikli Opel Astra’nın Türkiye fiyatı açıklandı

Stellantis çatısı altındaki markalar son dönemde özellikle Avrupa’da elektrikli araçlara yöneldi.

Bu markalardan biri olan Opel, geçtiğimiz haftalarda Astra’nın iki farklı gövde tipine sahip elektrikli modelini tanıtmıştı.

Opel Türkiye, ülkemizde Mokka Elektrik ve Corsa Elektrik ile başlattığı elektrikli model atağına Astra Elektrik ile devam ediyor.

Haziran ayı prestijiyle birlikte online rezervasyon sistemi üzerinden 75 bin TL peşinatla ön sipariş verilmeye başlanan elektrikli modelin satış fiyatı kesinleşti.

Elektrikli Opel Astra Türkiye fiyatı

Opel Astra Elektrik Türkiye fiyatı 1 milyon 599 bin 900 TL’den başlıyor ve tek donanım paketiyle satılıyor.

Opel’in de aralarında bulunduğu Stellantis, Astra Elektrik için Türkiye’yi öncelikli pazar ilan etti.

Opel Astra Elektrik

Opel Astra Elektrik’teki elektrik motoru 115 kW/156 HP güce ve 270 Nm torka sahip. Böylece model, kullanıcıya gaz pedalına bastığı andan itibaren hızlı bir kalkış ve etkileyici bir hızlanma deneyimi yaşatıyor.

Ayrıca pek çok elektrikli otomobilin hızı 150 km/saat ile sınırlıyken, yeni Astra Electric’in azami hızı 170 km/saat. 0-100 km/s hızlanması 9,2 saniyedir.

Bunun dışında Astra Elektrik kullanıcıları sürüş tercihlerine göre Eco, Ordinary ve Sport olmak üzere üç mod arasında seçim yapabiliyor.

Yeni Astra Electric, WLTP’ye kıyasla 418 km’ye kadar tamamen elektrikli sürüş menzili sunuyor.

Yeni Astra Electric, 100 kilometrede yalnızca 14,8 kWh elektrik tüketiyor ve fren gücü geri kazanım sistemi, sürüş sırasında gücün geri kazanılabilmesini sağlıyor.

Opel Astra Elektrik

gediz-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu