Haber

İBB adaylığıyla adı geçen Şadi Yazıcı sessizliğini bozdu! Sözleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı büyüleyecek

2024 yerel seçimleri için geri sayım devam ederken, Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylığı için pek çok isim konuşuluyor. Perde arkasında aday olacağı söylenen isimlerden biri de Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı… Üç dönemdir ilçe belediye başkanlığını başarıyla yürüten Yazıcı, konuk olduğu programda herkes tarafından şu soru soruldu: “Neredesiniz?” İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne aday mısınız?” Soru yöneltildi.

“Kararınız yoksa, DAYAK BİLE KABUL EDİLMEZ”

Başkan Yazıcı, bu soruya, “Ben 22 yıldır siyaset yapıyorum ve 22 yıldır 3 kez belediye başkanı seçildim. Bu dönemlerde önemli bir süreç var; kurumsal bir parti, etkin ve yetkili organlarıyla kararlar alıyor. , ve liderin son sözü yerine getirilir.Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 22 yıl Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yürümek benim için en büyük ve en önemli makamdı.Dolayısıyla bundan sonraki dönemde de bu lekeyi üzerimizden atmak bizim görevimizdir. Partimizin yetkili organlarının ve Sayın Cumhurbaşkanımızın alacağı karar doğrultusunda akıtılması gereken terin son damlasıdır ve eğer imkanımız yoksa bir dayağın bile yenilemeyeceğine inanıyorum.” cevap verdi.

ANKETLERDE İLK 5’TE

Seçim atmosferinin girip aday başvurularının yapılmaya başlamasıyla birlikte anket şirketleri de çalışmalarını hızlandırmaya başladı. Son olarak Asal Araştırma Şirketi İstanbul’da yaptığı araştırmanın sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. Araştırmada vatandaşlara şu soru soruldu: “Bu pazar yerel seçim olsa Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak kimi görmek istersiniz?” Soru yöneltildi. Şadi Yazıcı, bu araştırmada geçmişte bakanlık da yapmış önemli isimler listesinde ilk 5’e girmeyi başardı.

sarizajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu