Haber

Netanyahu: Hamas’ı yok edip rehinelerimizi eve getirene kadar savaşmaya devam edeceğiz

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, dün akşam düzenlediği basın toplantısında, ABD içinden ve dünyadan kendilerine yönelik ‘baskıların’ arttığını belirterek, “Meslektaşlarımla birlikte bu baskıları reddediyor ve İsrail’e çağrıda bulunuyorum. Zafere kadar, Hamas’ı yok edip rehinelerimizi evlerine geri getirene kadar savaşmaya devam edeceğiz.” kadar” dedi.

İsrail Başbakanı Netanyahu, son haftalarda ABD içinden ve dünyadan gelen baskıların arttığını belirterek, “ABD içinde ve dünyada bile son haftalarda üzerimize giderek daha ağır baskılar uygulandı. Bize baskı yaptılar. Tam bir ateşkesin kabul edilmesini istedik ama biz reddettik. Bu sadece geçici.” “Ateşkesi ancak rehinelerimizin iadesi karşılığında kabul edeceğiz. Meslektaşlarımla birlikte bu baskıları reddediyor ve dünyaya sesleniyorum. Zafere kadar mücadeleye devam edeceğiz. Hamas’ı yok edip rehinelerimizi geri getirene kadar. Evleri” dedi.

“DÜNYANIN EN MORAL ORDUSU BİZİM ORDUMUZDUR”

Kendi ordularının dünyanın ‘en ahlaklı’ ordusu olduğunu iddia eden Netanyahu, “İnsani yardım konusuna değinmek istiyorum. Öncelikle İsrail savaş hukukuna göre hareket ediyor. İşte bizim ordumuz, en ahlaklı ordumuz budur.” Dünyadaki ordu çalışıyor. İnsani yardım aynı zamanda uluslararası desteğin de devamıdır.” “İnsani yardım olmazsa zamanla en yakın dostlarımız bile bize destek vermekte zorlanacak ve savaşı sonuna kadar sürdürmemiz çok zor olacaktır” dedi.

“BASKILAR ARTIRSA BİLE GÖREVİMİZE BAĞLI kalacağız”

Netanyahu, baskılar artsa bile belirlediği ve herkesin uyması gereken üç göreve uymaktan vazgeçmeyeceğini söyledi. “Baskı artsa bile belirlediğim ve herkesin uyması gereken üç göreve bağlı kalmaktan vazgeçmeyeceğim. Birinci görev mutlak zafere ulaşmak ve Hamas’ı yok etmektir. İkinci görev ise mutlak zafere ulaşmak ve yok etmektir. Hamas’tır.” Görev rehineleri geri getirmek. Bu kutsal görevden asla vazgeçmeyeceğiz. Bu misyon bize her zaman yol gösterecektir. Üçüncü görev ise zaferden sonra Gazze’nin İsrail vatandaşlarını bir daha asla tehdit etmemesini sağlamaktır. İsrail Silahlı Kuvvetleri’nin Gazze Şeridi’nde her türlü tehdide karşı tam bir hareket özgürlüğüne sahip olduğunu “Olacak” dedi.

selcukluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu