Haber

Türkiye Belediyeler Birliği’nden eş zamanlı yangınla mücadele eğitimi

ANKARA (İGFA) –Türkiye’deki 1.391 belediyenin çatı kuruluşu olan Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından bir başka değerli eğitim programı hayata geçirildi.

2010 yılından bu yana “Belediye Akademisi” bünyesinde düzenlenen ve bu yıl yaygınlaştırılan “İtfaiye Mesleki Eğitimi” programı; Kocaeli, Ordu, Balıkesir, Konya ve Bursa’da eş zamanlı lansmanı yapıldı. 5 ilden büyükşehir belediyelerinin iş birliğiyle düzenlenen eğitim programı kapsamında itfaiyeciler, 4 haftalık güçlü bir eğitimin ardından ‘kahraman kampını’ tamamlamaya çalışacak.

HAYAT KURTARMAYA HAZIRLANIYORLAR

İtfaiye araçlarının kullanımı, ekipman çeşitleri, acil müdahale teknikleri gibi birçok mesleki bilgi ve beceri kazandıran eğitim programı 4 hafta boyunca devam edecek. Kamp süresince itfaiyeciler teorik eğitimin yanı sıra pistlerde afetlerin katı kurallarına göre hazırlanacak.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilde büyük tahribata yol açan depremde, dünyanın sayılı ülkesindeki pistlerde eğitim alan itfaiye ekipleri de görev aldı ve çok sayıda can kurtardı.

2010 yılından bu yana periyodik olarak verilen eğitim programlarında bugüne kadar çeşitli illerden 2.000 çalışana teorik ve uygulamalı eğitimler verildi. Ayrıca 10 farklı ülkeden 156 itfaiyeciye “İtfaiye Mesleki Eğitimi” verildi.

haber-mazidagi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu